Sportlovskurs – tre dagar i Huddinge

Sportlovskurs – tre dagar i Huddinge

Passa på att gå en kurs under sportlovet. Ta chansen att prova något nytt!

 

       Kurs i aktuella miljöfrågor

  • Är du nyfiken på och vill lära dig mer om några aktuella miljöfrågor? Kom och gå en kortkurs med oss på PROs folkhögskola där vi på ett både fördjupande och kreativt sätt tar oss an de utmaningar vi står inför. Vi träffas tre heldagar under vecka 9 och läser, lyssnar, diskuterar och skapar tillsammans. Välkommen med din ansökan – KLICKA HÄR

      

       Kurs i retorik

  • Vill du få grundläggande kunskaper om retorik: läran om övertygandets och framställningens konst? Kom och gå en kortkurs med oss på PRO folkhögskola där vi varvar teori med praktiska övningar. Målet är att du ska kunna utveckla din personliga retorik och lära dig att bemöta olika situationer med retorik som verktyg. Kursen går under tre heldagar under vecka 9. Välkommen med din ansökan – KLICKA HÄR
Sista dag för anmälan: 16 februari